Chybová zpráva

  • Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14077410:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:sslv3 alert handshake failure ve funkci eval() (řádek: 2 v souboru /www/tvichta/zussu.cz/www/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto ve funkci eval() (řádek: 2 v souboru /www/tvichta/zussu.cz/www/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(https://www.izus.cz/skola/akce/export/?zus=277): failed to open stream: operation failed ve funkci eval() (řádek: 2 v souboru /www/tvichta/zussu.cz/www/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
ZUŠ >> Hudební obor >> Bicí nástroje

Bicí nástroje

Výuka na bicí nástroje je současné době stále více oblíbenou, prakticky málokterá kapela a orchestr se bez bicích nástrojů obejde. Bicí mají široké uplatnění napříč hudebními žánry .

„Bicí jsou srdcem každé kapely a nejenom kvůli tomu se říká, že každá kapela hraje tak dobře, jako její bubeník“. Bicí jsou také jeden z mála nástrojů, kde se při hraní nezávisle zapojují všechny končetiny najednou. V hodině se žáci učí koordinovat pohyby, vnímat a procvičovat rytmus, později se učí hrát sóla a tvoření vlastních rytmů. Každý bubeník by měl mít dobrý rytmus a chuť hrát. V hodině se s žáky pracuje moderní formou – využívání nahrávek a hudebních podkladů. Hra z notového zápisu je však pro každého vzdělaného bubeníka zásadní. Kromě bicí soupravy se žáci seznamují také s dalšími bicími nástroji včetně nástrojů melodických. Podobně jako hráči na ostatní nástroje mají i bubeníci možnost rozvíjet svůj talent ve školních kapelách a souborech.