Chybová zpráva

  • Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14077410:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:sslv3 alert handshake failure ve funkci eval() (řádek: 2 v souboru /www/tvichta/zussu.cz/www/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto ve funkci eval() (řádek: 2 v souboru /www/tvichta/zussu.cz/www/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(https://www.izus.cz/skola/akce/export/?zus=277): failed to open stream: operation failed ve funkci eval() (řádek: 2 v souboru /www/tvichta/zussu.cz/www/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
ZUŠ >> Hudební obor >> Sólový a sborový zpěv

Sólový a sborový zpěv

Výuka zpěvu je důležitou součástí výuky v základních uměleckých školách. Výuka sólového zpěvu je v naší škole vedena dvěma směry – zpěv takzvaně klasický a zpěv zaměřený více na interpretaci populární hudby. Výuka probíhá moderní formou s klavírní korepeticí, základem je vždy zvládnutí správné pěvecké techniky založené na kvalitním dýchání s cílem co nejlépe využít vrozené hlasové dispozice žáka.

Výuka sborového zpěvu probíhá kolektivní formou v pěveckém sboru. Cílem je rozvoj pěvecké techniky jednotlivých žáků založené na správném dýchání a nácvik i náročnějších vícehlasých skladeb. Nejdůležitější však je pocit sounáležitosti a radost ze společného zpívání.